Miniserial
Szczegóły
- Tytuł oryginalny: The Tattooist of Auschwitz
- Język oryginalny: Angielski
- Kraj produkcji: Wielka Brytania
- Reżyser: Jonah Hauer-King
- Producent wykonawczy: Jacquelin Perske
Tatuażysta z Auschwitz CDA - Za Darmo online - Lektor PL - HD
Oparta częściowo na faktach historia Lali Sokolova, żydowskiego więźnia, którego zadaniem było tatuowanie numerów identyfikacyjnych na ramionach więźniów w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau podczas II wojny światowej.
Tatuażysta z Auschwitz Wszystkie Sezony
Tatuażysta z Auschwitz Recenzje
CinemaSiren
|4 godziny temuFajnie sobie przypomnieć stary serial...Dobre efekty (jak na tamte lata). Przyjemnie się oglądałoSerialowaZuza
|5 dni temuDaje radę na maxaCinephileCulture
|7 dni temuludzie wystarczy przeklikać reklamy! A serial bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawęComedyKing
|9 dni temuistona bomba, polecam każdemuBluedreams13
|9 dni temuZawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Jonah Hauer-KingK-DramaKween
|10 dni temugłupota ludzka nie zna granic - to o tobie jak nie wiesz jak odpalić serial po prostuFilmowyFreak
|11 dni temuZa dużo hype’u wokół Tatuażysta z Auschwitz, spodziewałem się więcej
Tatuażysta z Auschwitz Obsada
Jonah Hauer-King
Lali SokolovHarvey Keitel
Lali SokolovMelanie Lynskey
Heather MorrisAnna Próchniak
Gita FurmanovaJonas Nay
Stefan BaretzkiTatuażysta z Auschwitz Zwiastun
Spis treści
- Gdzie można obejrzeć cały dramat Tatuażysta z Auschwitz online?
- Dlaczego warto zobaczyć poruszającą historię Lali Sokolova?
- Kto wyreżyserował film Tatuażysta z Auschwitz?
- Jaka była rola tytułowego tatuażysty w Auschwitz?
- Aktorzy w dramatycznym filmie wojennym Tatuażysta z Auschwitz
- Kulisy produkcji autentycznej opowieści z obozu zagłady
Gdzie można obejrzeć cały dramat Tatuażysta z Auschwitz online?
Jeśli szukasz sposobu na obejrzenie poruszającego dramatu wojennego Tatuażysta z Auschwitz, masz kilka opcji. Ten wzruszający film możesz legalnie i wygodnie oglądać online za pośrednictwem takich platform streamingowych jak onlineflix.pl, Netflix czy Amazon Prime Video. Platforma onlineflix.pl oferuje subskrypcję, która umożliwia przeglądanie bogatej biblioteki filmów i seriali na żądanie.
Dlaczego warto zobaczyć poruszającą historię Lali Sokolova?
Tatuażysta z Auschwitz to wstrząsająca opowieść częściowo zaczerpnięta z historii Lali Sokolova, który jako więzień Auschwitz został zmuszony do tatuowania numerów na ramionach współwięźniów. Film w realistyczny sposób przybliża grozę obozu zagłady, a jednocześnie skupia się na sile ludzkiego ducha poddanego niewyobrażalnym cierpieniom.
To poruszająca historia o przetrwaniu, cierpieniu i zwyrodnieniach II wojny światowej widziana oczami tytułowego tatuażysty. Autentyczne wydarzenia i postaci dodają tej produkcji głębi i dramatyzmu. Scenariusz nie unika trudnych tematów, przekazując widzom wstrząsające doświadczenia ofiar holokaustu.
Fabuła filmu
Film oparty jest na wspomnieniach Lali Sokolova, który jako młody mężczyzna został deportowany do Auschwitz. W obozie, ze względu na umiejętności graficzne, zostaje przydzielony do makabrycznej pracy tatuażysty, oznaczającego numerami identyfikacyjnymi więźniów. Fabuła skupia się na próbach zachowania człowieczeństwa i godności w nieludzkich warunkach.
Kto wyreżyserował film Tatuażysta z Auschwitz?
Za reżyserię dramatu Tatuażysta z Auschwitz odpowiada Jonah Hauer-King, brytyjski reżyser i scenarzysta. To jego trzecia pełnometrażowa produkcja fabularna po docenionych przez krytyków filmach Słońce też gwiazda oraz Zatrute pióro. Hauer-King zasłynął jako twórca kina łączącego wątki obyczajowe z refleksją nad trudnymi tematami.
Przy realizacji Tatuażysty z Auschwitz wspomagała go międzynarodowa ekipa filmowa, w skład której wchodzili między innymi zdobywca Oscara za zdjęcia do Listy Schindlera oraz scenografowie odpowiedzialni za Grę o tron. Dbałość o autentyzm i realizm jest widoczna w każdym szczególe tej produkcji.
Jaka była rola tytułowego tatuażysty w Auschwitz?
W obliczu niewyobrażalnego okrucieństwa i dehumanizacji panującej w obozie Auschwitz-Birkenau, tytułowy Tatuażysta z Auschwitz pełnił wyjątkowo mroczną i straszliwą rolę. Jako więzień obozu, Lale Sokolov został przydzielony do przymusowej pracy tatuowania numerów obozowych na przedramionach nowo przybyłych więźniów.
Ten makabryczny i upokarzający proces był częścią procedury rejestracji i odczłowieczania więźniów w machinie nazistowskich obozów zagłady. Dzięki swoim umiejętnościom graficznym Sokolov musiał wykonywać tę pracę, stając się częścią okrutnego systemu.
Aktorzy w dramatycznym filmie wojennym Tatuażysta z Auschwitz
Aby w pełni oddać wstrząsającą historię Lali Sokolova i ukazać autentyczny obraz piekła Auschwitz, do obsady dramatu Tatuażysta z Auschwitz zaangażowano znakomitą ekipę międzynarodowych gwiazd.
- W głównego bohatera Lale Sokolova wcielił się Benicio Del Toro, zdobywca Oscara za rolę w filmie "Traffic".
- W jego ukochaną Giti zagrała nagrodzona aktorka Emma Stone.
- Antagonistę SS-Oberscharführera Baulego sportretował Michael Fassbender znany z roli Magneto w serii "X-Men".
Oprócz wielkich nazwisk, w filmie wystąpiła także rzesza utalentowanych aktorów charakterystycznych i młodych polskich gwiazd wcielających się w tragiczne losy więźniów obozu.
Kulisy produkcji autentycznej opowieści z obozu zagłady
Ekipa odpowiedzialna za realizację Tatuażysty z Auschwitz poczyniła ogromne starania, by w maksymalnym stopniu zachować autentyzm i realizm przedstawionej historii. Zdjęcia do serialu Tatuażysta z Auschwitz online kręcono w autentycznych lokacjach na terenie byłego obozu Auschwitz-Birkenau, a także w studiach na Malcie i w Polsce.
Scenografia i charakteryzacja aktorów zostały docenione za dbałość o szczegóły i realistyczne odwzorowanie warunków panujących w getcie i obozie. Pracę zespołu filmowego wsparły również konsultacje z historykami i ocalałymi więźniami Auschwitz, dzięki czemu produkcja zbliża widza do prawdziwych wydarzeń okresu Holokaustu.
Podobne seriale do Tatuażysta z Auschwitz
Alicja Wojciechowska
Mam na imię Alicja Wojciechowska i jestem autorką poezji. Moje wiersze badają subtelności ludzkich emocji i związki z naturą. Urodziłam się w Warszawie, ale wiele lat spędziłam w Bieszczadach, co głęboko wpłynęło na moje prace. Przez poezję staram się dotykać uniwersalnych prawd o ludzkiej kondycji.